سرفه کردن آموزشگاه تعمیرات telegram برگزاری

سرفه کردن: آموزشگاه تعمیرات telegram برگزاری امکانات کانال همراه تخصصی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی کلیشه‌های نوسان در بازار ارز

روز گذشته، یک بار دیگر سیگنال زیاد کردن حواله درهم، بازار ارز داخلی را متاثر کرد. در چهارمین روز هفته، دلار با ۱۰۵ تومان رشد به قیمت ۴ هزار و ۹۱۰ تومان رسید و ی

کلیشه‌های نوسان در بازار ارز

کلیشه های نوسان در بازار ارز

عبارات مهم : بازار

روز گذشته، یک بار دیگر سیگنال زیاد کردن حواله درهم، بازار ارز داخلی را متاثر کرد. در چهارمین روز هفته، دلار با ۱۰۵ تومان رشد به قیمت ۴ هزار و ۹۱۰ تومان رسید و یورو با ۱۲۰ تومان رشد روی نقطه ۶ هزار و ۱۷۰ تومان آرام گرفت. با این حال، پر نوسان ترین ارز در بازار روز گذشته پوند انگلیس بود که از مرز روانی ۷ هزار تومانی عبور کرد. روز سه شنبه، پوند انگلیس با ۲۱۰ تومان رشد به قیمت ۷ هزار و ۱۱۰ تومان رسید. بخشی از رشد پوند ناشی از تقویت ارزش آن در بازارهای جهانی بود، ولی عامل مهم ثبت بالاترین قیمت این ارز در بازار، ناشی از هیجانات معامله گران و کمبود فروش این ارزها در بازار بود.

به گزارش دنیای اقتصاد ؛به گفته فعالان، رشد قیمت دلار در ابتدای روز به بازار ارزهای متفرقه سرایت کرد و موجب شد که کمتر کسی تمایلی به فروش یورو، پوند و دلار کانادا داشته باشد. در این میان عامل مهم رشد شاخص ارزی مانند روز دوشنبه زیاد کردن قیمت حواله درهم در همان ابتدای روز بود؛ روز سه شنبه قیمت حواله درهم پیش از ساعت ۱۱ صبح وارد محدوده هزار و ۳۷۰ تومان شد که نشان دهنده رشد بالای ۴۰ تومان بود. این سیگنال افزایشی موجب شد که معاملات بازار داخلی ساعت ۱۱ در کانال تازه ۴ هزار و ۹۰۰ تومانی شروع شود. این در حالی بود که دلار در روز دوشنبه ساعت ۳ بعدازظهر با قیمت ۴ هزار و ۸۰۵ تومان به کار خود آخر داده بود. تغییرات حواله درهم یکی از کلیشه های نوسانی بوده که از ابتدای بهمن ماه قیمت دلار را اوج برده هست. در کنار این متغیر، یکی دیگر از کلیشه های نوسانی که در رشد روز گذشته دلار نیز اثر داشت، ورود تقاضای معامله گران مرزی و شهرستانی به بازار بود. در شرایطی که قیمت دلار در همان ابتدای روز وارد کانال ۴ هزار و ۹۰۰ تومان شده است بود، بازیگران بازارساز وارد بازار شدند و با عرضه خود تلاش کردند مانعی در برابر زیاد کردن قیمت شوند.

بازیگران بازارساز در این روز با قیمت هایی نزدیک به قیمت بازار اقدام به عرضه کردند و توانستند از نوسانات افزایشی زیاد تا ساعت ۴ بعدازظهر جلوگیری کنند. این اقدام موجب شد که تقاضای رانتی در بازار کم کردن یابد. با این حال، در نوع برخورد بازارساز با نوسانات ارزی خلاقیت و اقدام جدیدی مشاهده نمی شد. به گفته یکی از بازیگران باتجربه ارزی، ورود جریان نقدینگی به بازار به اندازه ای است که در شرایط فعلی بازارساز تنها با ترکیبی از بسته های تازه و تاکتیک های متنوع می تواند نوسانات را مدیریت کند. در واقع از نظر وی تنها با عرضه ارز نمی توان اقدام به مدیریت قیمت ها کرد و بازارساز باید در ابعاد مختلفی اقداماتی را به صورت همزمان صورت دهد تا انتظارات معامله گران را تحت تاثیر قرار دهد؛ زیاد کردن قیمت سود بانکی، گشایش در جا به جایی های حواله ای و عرضه درهم تنها دو راهکاری هستند که از نظر بعضی از کارشناسان در کوتاه مدت می توانند تا حدی جو نوسانی را در بازار پایین بیاورند.

کلیشه‌های نوسان در بازار ارز

روز سه شنبه سکه تمام بهار آزادی نیز با تکیه بر رشد قیمت دلار ۳ کانال قیمتی اوج رفت؛ دیروز سکه با زیاد کردن ۳۲ هزار تومانی به قیمت یک میلیون و ۵۹۳ هزار تومانی رسید. این بیشترین قیمت سکه در طول ادوار گذشته بود و موجب شد که انتظارات افزایشی در این بازار بیش از پیش فعال شوند. به گفته یکی از بازیگران فنی بازار، سکه در صورت شکست مقاومت یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی؛ توان فتح سقف های جدیدی را خواهد داشت ولی تا پیش از عبور از این نقطه مهم، معامله گران کمی احتیاط خواهند کرد.

واژه های کلیدی: بازار | بازیگران | روز گذشته | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz